×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/klient.dhosting.pl/bialezagle/biale-zagle.pl/public_html/images/gallery/2023/jaskula.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:
Wiesław Wiśniewski

Wiesław Wiśniewski

Ubiegły rok był bardzo owocny dla Załogi Maciej Jaskuła i Mariusz Baczyński, która na jachcie s/y „Pani Gertruda” w ramach cyklu PPJK uczestniczyła w wielu regatach w całej Polsce, wiele z nich wygrywając i zdobywając przy tym liczne tytuły. Jesteśmy dumni z naszych kolegów i cieszymy się z tego że odnosząc swoje osobiste sukcesy przy okazji świetnie reprezentują i przede wszystkim promują Stowarzyszenie Białe Żagle w środowisku żeglarskim. Są świetną załogą, dzięki swoim umiejętnościom żeglarskim, wyczuciu oraz zdolnościom taktycznym potrafią wygrywać zawody żeglarskie oraz podnosić poprzeczkę w regatach żeglarskich.

W 2022 roku na jachcie  s/y „Pani Gertruda” Maciej Jaskuła i Mariusz Baczyński odnieśli następujące sukcesy:

 • w Mistrzostwach Polski Klas Turystycznych 16 sierpnia 2022r. zdobyli tytuł Vice Mistrza Polski
 • w eliminacjach PPJK Płock CUP 7 sierpnia 2022r. zajęli pierwsze
 • w eliminacjach PPJK Powidz 4 lipca 2022r. również zajęli pierwsze miejsce
 • w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Klas Turystycznych 19 czerwca 2022r. zdobyli tytuł Mistrza Polski
 • w eliminacjach PPJK Mrągowo 31maja 2022 r. ponownie zajęli pierwsze

Ponadto Maciej Jaskuła z Andrzejem Smykowskim:

 • w Regatach o Błękitną Wstęgę Jezioraka 2022 zajęli pierwsze miejsce w Klasie T1, co dało  im 15 lokatę na 118 jachtów w kategorii Open.

Wyjątkowym wydarzeniem ubiegłego roku było wyróżnienie Prezesa TOZŻ – „Złota Knaga 2022 Żeglarz Roku” dla Macieja Jaskuły, które było ukoronowaniem jego ubiegłorocznych  sukcesów. Serdecznie gratulujemy Maciejowi tego wyróżnienia i życzymy mu żeby ten rok był równie owocny lub nawet lepszy. Jesteśmy dumni że tytuł ten został nadany naszemu koledze, żeglarzowi z Białych Żagli.

W obecnym roku, nie zwalniają tempa kontynuując udział w kolejnych regatach. Jesteśmy pełni dumy i podziwu za ich osiągnięcia i z pewnością życzymy im wielu kolejnych zwycięstw i sukcesów. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Maciejowi Jaskule i Mariuszowi Baczyńskiemu powodzenia w nadchodzących wyzwaniach i trzymać kciuki za kolejne osiągnięcia.

 

{gallery}2023/jaskula{/gallery}

Weekend 22-23 lipca przyniósł niezapomniane chwile dla miłośników żeglarstwa, którzy uczestniczyli w naszych dorocznych Długodystansowych Rodzinnych Regatach Żeglarskich. To już piętnasta edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które zgromadziło 24 załogi rywalizujące w trzech klasach: jachtach kabinowych, Sportina 595 oraz jachtach otwarto-pokładowych.

Rozpoczęcie regat miało miejsce w sobotę o godzinie 10:30 na przystani, gdzie spotkali się uczestnicy oraz zaproszeni goście - Burmistrz Miasta Chełmży, Jerzy Czerwiński, oraz Wice Burmistrz, Marek Kuffel. Po krótkim wprowadzeniu do zasad bezpieczeństwa i odprawie ze sternikami, rozpoczęła się długo oczekiwana rywalizacja na wodzie. W pierwszym dniu, przy sprzyjającej wietrznej pogodzie, odbyły się dwa biegi regatowe, w tym jeden długodystansowy. Silny wiatr sprawiał jednak sporo kłopotów niektórym załogom. Trzy jachty otwarto-pokładowe doświadczyły wywrotek, a Paweł z Piotrem musieli stawić czoła aż czterem z nich. Sam autor tej relacji został zmuszony do wycofania się z regat po awarii już w pierwszym biegu, co doskonale pokazuje, jak zażarta i pełna adrenaliny była walka na wodzie. Na szczęście służby wspomagające na wodzie działały wzorowo, dzięki czemu całe wydarzenie przebiegło bezpiecznie.

Po zakończeniu zmagań na wodzie, wszyscy uczestnicy tradycyjnie spotkali się na biesiadzie. Podniebienia rozpieszczała pyszna grochówka od Henryka, a Filip Kuchciński umiejętnie zarządzał grillem, zapewniając smaczne posiłki. Nikt nie mógł także odmówić sobie sałatek ziemniaczanych w różnych wersjach - na szczęście starczyło ich dla wszystkich ?. Wieczorem odbył się wyjątkowy koncert DTKF Shanty, zorganizowany wspólnie z Wiolettą Dominiczak, który był również poświęcony pamięci kolegów - Dromadera Wiesława Dominiczaka, Adama Głębockiego i Jacka Matuszewskiego. Dalszą część wieczoru umilił nam Tytus Dominiczak, który zagrał na gitarze, wprowadzając nastrojową atmosferę.

Niedziela przyniosła jeszcze dwa krótsze wyścigi, choć wietrzyk tego dnia nieco osłabł. Po zakończeniu rywalizacji odbyło się uroczyste zakończenie, podczas którego wręczono zasłużone dyplomy zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim pozostałym załogom za udział w regatach. Jak zawsze, wszyscy uczestnicy mieli również szansę zdobyć nagrody rzeczowe, które zostały rozlosowane wśród nich.

Organizatorzy, Sławek Wiśniewski i Maciej Sobczak, serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia, w szczególności Henrykowi za pyszną grochówkę, Alinie Sobczak i Asi Aszyk za profesjonalne prowadzenie biura regat, wszystkim, którzy przynieśli swoje wypieki i smakołyki, oraz niezastąpionemu Filipowi Kuchcińskiemu za perfekcyjne dbanie o nasze żołądki.  Za projekty naklejek, dyplomów oraz formularz zgłoszeń online odpowiedzialny był autor niniejszej relacji.

XV Jubileuszowe Długodystansowe Rodzinne Regaty Żeglarskie dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i wspomnień na długi czas. To wydarzenie, które integruje społeczność żeglarzy, ucząc ich rywalizacji, ale przede wszystkim braterstwa i przyjaźni. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnej edycji, w której znów spotkamy się na wodzie, gotowi stawić czoła wyzwaniom, jakie ona przyniesie!

Noc Świętojańska na przystani Białych Żagli

Zapraszamy wszystkich na niezwykłą noc pełną magii i atrakcji 24 czerwca (sobota). Przygotowaliśmy wiele wyjątkowych wydarzeń, które sprawią, że ten wieczór będzie niezapomniany.

Dołączcie do nas i cieszcie się:

Pleceniem wianków

Ogniskiem z kiełbaskami

Poszukiwaniem kwiatu paproci

Tańcami i śpiewami przy dźwiękach gitary

Strojeniem jachtów dla chętnych

Harmonogram wydarzeń:

17:00 - Wspólne plecenie wianków. Prosimy o przyniesienie własnych kwiatów.

19:00 - Rozpalenie ogniska

20:00 - Poszukiwanie kwiatu paproci

20:40 - Pochód z pochodniami na plażę i puszczenie wianków

 

Dodatkowo, będziecie mieli okazję piec kiełbaski, podziwiać paradę jachtów i bawić się przy dobrej muzyce. Jeśli macie ochotę, możecie również przynieść ciasta, przekąski i inne smakołyki ?

Ważna informacja:
Prosimy o potwierdzenie swojej obecności poprzez wysłanie wiadomości SMS na nr 500 897 107. Dzięki temu ułatwicie nam organizację tego wyjątkowego wieczoru.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zebranie odbyło się 20 maja o godzinie 17:00 w marinie stowarzyszenia i zgromadziło liczne grono członków.

Przewodniczącym zebrania został prezes Przemysław Olejniczak, który wraz z sekretarzem Lucyną Sadzikowską poprowadził obrady. Pierwszym punktem programu było odczytanie sprawozdania zarządu za minioną kadencję. W imieniu zarządu Prezes przedstawił kompleksowe podsumowanie pracy zarządu w minionej kadencji, zwracając uwagę na osiągnięcia i wyzwania, z jakimi jako zarząd  się zmierzyli oraz przedstawił sytuację finansową stowarzyszenia.

Następnie głos zabrał przewodniczący komisji rewizyjnej, Sławomir Wiśniewski, który przedstawił sprawozdanie komisji. W raporcie pozytywnie oceniono pracę zarządu oraz zidentyfikowano kilka istotnych kwestii, które według komisji rewizyjnej należy wprowadzić w życie Białych Żagli.

Po prezentacji sprawozdań przyszedł czas na głosowanie. Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium, co potwierdziło ich profesjonalizm i odpowiedzialność w pełnieniu swoich obowiązków. Kolejnym ważnym punktem było wybór nowego zarządu, który będzie nadal kierował stowarzyszeniem. Prezesem ponownie został Przemysław Olejniczak, co świadczy o uznaniu członków za jego dotychczasową pracę. W skład zarządu weszli również Paweł Bejger jako wiceprezes, Alina Kuprjan jako sekretarz, Joanna Aszyk jako skarbnik, Bartek Paczkowski i Dariusz Pawłowski  jako członkowie zarządu.

Nie zabrakło również uroczystej chwili podczas zebrania. Członkowie podjęli głosowanie w sprawie honorowego członkostwa dla Jurka Lewandowskiego, kolegi o wielkim wkładzie w rozwój i promocję żeglarstwa oraz ogromny wkład pracy na rzecz stowarzyszenia i naszej mariny. Decyzją jednomyślną przyznano mu to zaszczytne wyróżnienie.

Kolejnym ważnym punktem było wyłonienie składu Komisji Rewizyjnej na następną kadencję. Sławomir Wiśniewski został ponownie wybrany na przewodniczącego, a Lech Matecki i Waldemar Lewandowski zostali członkami komisji.

Nowy zarząd, Komisja Rewizyjna oraz uhonorowany Jurek Lewandowski otrzymali serdeczne gratulacje ze strony uczestników zebrania. To zespół pełen pasji i zaangażowania, który z pewnością będzie kontynuował rozwój Białych Żagli i dbał o interesy żeglarstwa w naszym regionie.

W ostatniej części zebrania odbyła się burzliwa, ale konstruktywna dyskusja, w której członkowie stowarzyszenia mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów i zagadnień dotyczących głównie funkcjonowania naszej mariny. Jednym z najważniejszych tematów poruszonych podczas dyskusji była kwestia prac na rzecz rozwoju mariny oraz utrzymania czystości na jej terenie. Członkowie wykazali duże zainteresowanie tymi zagadnieniami i zadeklarowali swoją gotowość do aktywnego uczestnictwa w ich realizacji.

Walne Zebranie Białych Żagli zakończyło się sukcesem, przynosząc wiele ważnych decyzji i otwierając perspektywy na rozwój stowarzyszenia oraz żeglarstwa w naszym regionie. Nowy zarząd i Komisja Rewizyjna zostały wyłonione, a członkowie stowarzyszenia wnieśli cenne uwagi i propozycje. Teraz czas na działanie i realizację postawionych celów, które przyczynią się do dalszego rozwoju naszej mariny i rozwinięcia pasji żeglowania wśród naszych członków.

Zachęcamy wszystkich miłośników żeglarstwa do aktywnego uczestnictwa w życiu Białych Żagli oraz dołączenia do stowarzyszenia, aby wspólnie tworzyć przyszłość żeglarstwa i cieszyć się przygodami na wodzie.

Sezon na naszej przystani rozpoczął się porządkami i przygotowaniami do nowego sezonu żeglarskiego. Pierwszym krokiem było usunięcie gałęzi i innych przeszkód, które zalegały na przystani. Następnie przeprowadziliśmy prace porządkowe, aby uporządkować i poprawić wygląd naszej przystani.

Na naszej przystani pojawiła się nowa toaleta wraz z prysznicem. Dzięki wysiłkowi Pawła Bejgera, Dariusza Pawłowskiego i Damiana Czapli możemy zapewnić wygodne i higieniczne warunki dla wszystkich użytkowników naszej mariny. Toaleta jest ważnym elementem infrastruktury, którego bardzo potrzebowaliśmy. Serdeczne podziękowania należą się dla budowniczych za ich pracę i zaangażowanie.

Niezwykle ważnym wydarzeniem było również wodowanie jachtów, które odbyło się 20 kwietnia. Większość łodzi jest już na wodzie, gotowych do pływania. To moment, na który czekaliśmy, nie mogąc doczekać się rozpoczęcia sezonu żeglarskiego.

Dziękujemy Piotrowi Sadzikowskiemu, który poświęcił mnóstwo czasu na szlifowanie naszej stowarzyszeniowej Sasanki. Ponadto, dziękujemy Alinie i Piotrowi Kuprian oraz Tomaszowi Tomaszewskiemu za jej pomalowanie. Ich  zaangażowanie jest dla nas bardzo cenne.

Mimo przeprowadzonych prac nadal pozostaje wiele do zrobienia, aby nasza przystań była w pełni gotowa. Ale jesteśmy zdecydowani zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić komfort i wygodę wszystkim żeglarzom. Czekamy na zaangażowanie wszystkich członków stowarzyszenia w dalszą pracę nad naszą mariną, aby wspólnie stworzyć miejsce, w którym każdy będzie mógł cieszyć się żeglarstwem.

W miniony weekend odbyły się nasze doroczne regaty rodzinne, w których wzięły udział 24 załogi. Regaty jak zwykle odbyły się w trzech kategoriach: jachty otwarto pokładowe (5 jednostek), Sportina 595 (7 jednostek) i jachty kabinowe (12 jednostek).
W sobotę odbyły się 2 krótkie biegi, a w niedzielę dzięki trochę lepszym warunkom wiatrowym odbyły się dwa kolejne krótkie biegi i bieg długodystansowy z metą na wysokości przystani Białych Żagli.

 

Po łącznie 5 emocjonujących biegach zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymali puchary, a nagrody tradycyjnie zostały rozlosowane podczas zakończenia regat. Poniżej lista zwycięzców.

 

Otwarto pokładowe

Sportina 595

Jachty kabinowe

Miejsce 1

Mariusz Wasilewski

Kazimierz Pokorniecki

Andrzej Rygielski

Miejsce 2

Marcin Mądzielewski

Lech Matecki

Maciej Jaskuła

Miejsce 3

Przemysław Olejniczak

Maciej Sobczak

Sławomir Wiśniewski

 

Poza biegami regatowymi w sobotę odbył się koncert Leonarda Luthera pt. „Gramy dla Dromadera,” którym uczciliśmy pamięć naszego zmarłego kolegi Wiesława Dominiczaka. Podczas koncertu został podany poczęstunek w postaci wspaniałych wędlin, ryb i nalewek własnej roboty przygotowany przez Wiolettę Dominiczak. To był pyszny punkt programu podobnie jak pieczony prosiak podany wcześniej zaraz po  biegach regatowych.

W galerii naszej strony można obejrzeć więcej zdjęć z naszej imprezy.

Jak co roku Białe Żagle organizują Długodystansowe Regaty Rodzinne. W sobotę i niedzielę 24 i 25 lipca spotkamy się na naszych regatach już 13 raz i na pewno będzie to super trzynastka dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Szykuje się jak zawsze sporo emocji na wodzie a po wyścigach dobre jedzenie i shanty.  O 18:00 planowany jest koncert Leonarda Luthera pt. "Gramy dla Dromadera," podczas którego będziemy wspominać naszego nieodżałowanego kolegę, żeglarza Wiesława Dominiczaka. Poniżej szczegółowy program regat a w linku znajduje się zawiadomienie o regatach.

Sobota 24. 07. 2021

 •   8:00 - 10:15 - zapisy do Regat,
 • 10:30 -            Uroczyste otwarcie,
 • 12:00 - 16:30 - Biegi Regatowe,
 • 17:00 - 24:00 - Kolacja Żeglarska oraz Wieczór Szantowy.

Niedziela 25. 07. 2021

 • 10:30 – 14:00 - Biegi Regatowe,
 • 15:00 -             Ogłoszenie wyników i zakończenie Regat.

LINK DO ZAWIADOMIENIA O REGATACH

Po kilku latach przerwy nareszcie zima dopisała na tyle, że są dobre warunki lodowe. Dzieki temu sobota i niedziela stały pod znakiem bojerów. Jak zwykle swojego DN-a udostępnił Jurek, ale tym razem ze swoim bolidem dołączył Mariusz, a pewnie niebawem jeszcze Przemek pojawi się na lodzie ze swoim nowym nabytkiem, który tym czasem potrzebuje jeszcze odrobiny pieszczot. W sobotę dopisało słońce, ale nie wiało zbyt mocno, za to w niedzielę wiatr był już naprawdę bardzo sprzyjający do długich i szybkich ślizgów. W niedzielę tymczasowa baza została ustanowiona u Przemka, gdzie chętni mogli pośmigać.

W między czasie Jurek z Przemkiem zajęli się DN-em Przemka, którego trzeba było poskładać. Jak widać zajęli się tym profesjonalnie i nie zaniedbali niczego :) co mogłoby pomóc w tej ciężkiej pracy. Poniedziałek niestety z opadami śniegu więc zobaczymy jak dalej będzie wyglądała sytuacja na lodzie. 

Strona 1 z 23