Walne Zebranie Białych Żagli 2023

Napisane przez

Zebranie odbyło się 20 maja o godzinie 17:00 w marinie stowarzyszenia i zgromadziło liczne grono członków.

Przewodniczącym zebrania został prezes Przemysław Olejniczak, który wraz z sekretarzem Lucyną Sadzikowską poprowadził obrady. Pierwszym punktem programu było odczytanie sprawozdania zarządu za minioną kadencję. W imieniu zarządu Prezes przedstawił kompleksowe podsumowanie pracy zarządu w minionej kadencji, zwracając uwagę na osiągnięcia i wyzwania, z jakimi jako zarząd  się zmierzyli oraz przedstawił sytuację finansową stowarzyszenia.

Następnie głos zabrał przewodniczący komisji rewizyjnej, Sławomir Wiśniewski, który przedstawił sprawozdanie komisji. W raporcie pozytywnie oceniono pracę zarządu oraz zidentyfikowano kilka istotnych kwestii, które według komisji rewizyjnej należy wprowadzić w życie Białych Żagli.

Po prezentacji sprawozdań przyszedł czas na głosowanie. Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium, co potwierdziło ich profesjonalizm i odpowiedzialność w pełnieniu swoich obowiązków. Kolejnym ważnym punktem było wybór nowego zarządu, który będzie nadal kierował stowarzyszeniem. Prezesem ponownie został Przemysław Olejniczak, co świadczy o uznaniu członków za jego dotychczasową pracę. W skład zarządu weszli również Paweł Bejger jako wiceprezes, Alina Kuprjan jako sekretarz, Joanna Aszyk jako skarbnik, Bartek Paczkowski i Dariusz Pawłowski  jako członkowie zarządu.

Nie zabrakło również uroczystej chwili podczas zebrania. Członkowie podjęli głosowanie w sprawie honorowego członkostwa dla Jurka Lewandowskiego, kolegi o wielkim wkładzie w rozwój i promocję żeglarstwa oraz ogromny wkład pracy na rzecz stowarzyszenia i naszej mariny. Decyzją jednomyślną przyznano mu to zaszczytne wyróżnienie.

Kolejnym ważnym punktem było wyłonienie składu Komisji Rewizyjnej na następną kadencję. Sławomir Wiśniewski został ponownie wybrany na przewodniczącego, a Lech Matecki i Waldemar Lewandowski zostali członkami komisji.

Nowy zarząd, Komisja Rewizyjna oraz uhonorowany Jurek Lewandowski otrzymali serdeczne gratulacje ze strony uczestników zebrania. To zespół pełen pasji i zaangażowania, który z pewnością będzie kontynuował rozwój Białych Żagli i dbał o interesy żeglarstwa w naszym regionie.

W ostatniej części zebrania odbyła się burzliwa, ale konstruktywna dyskusja, w której członkowie stowarzyszenia mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów i zagadnień dotyczących głównie funkcjonowania naszej mariny. Jednym z najważniejszych tematów poruszonych podczas dyskusji była kwestia prac na rzecz rozwoju mariny oraz utrzymania czystości na jej terenie. Członkowie wykazali duże zainteresowanie tymi zagadnieniami i zadeklarowali swoją gotowość do aktywnego uczestnictwa w ich realizacji.

Walne Zebranie Białych Żagli zakończyło się sukcesem, przynosząc wiele ważnych decyzji i otwierając perspektywy na rozwój stowarzyszenia oraz żeglarstwa w naszym regionie. Nowy zarząd i Komisja Rewizyjna zostały wyłonione, a członkowie stowarzyszenia wnieśli cenne uwagi i propozycje. Teraz czas na działanie i realizację postawionych celów, które przyczynią się do dalszego rozwoju naszej mariny i rozwinięcia pasji żeglowania wśród naszych członków.

Zachęcamy wszystkich miłośników żeglarstwa do aktywnego uczestnictwa w życiu Białych Żagli oraz dołączenia do stowarzyszenia, aby wspólnie tworzyć przyszłość żeglarstwa i cieszyć się przygodami na wodzie.

  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Więcej w tej kategorii: « Nowy sezon 2023 Noc świętojańska »

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.