XV Jubileuszowe Długodystansowe Rodzinne Regaty Żeglarskie

Napisane przez

Weekend 22-23 lipca przyniósł niezapomniane chwile dla miłośników żeglarstwa, którzy uczestniczyli w naszych dorocznych Długodystansowych Rodzinnych Regatach Żeglarskich. To już piętnasta edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które zgromadziło 24 załogi rywalizujące w trzech klasach: jachtach kabinowych, Sportina 595 oraz jachtach otwarto-pokładowych.

Rozpoczęcie regat miało miejsce w sobotę o godzinie 10:30 na przystani, gdzie spotkali się uczestnicy oraz zaproszeni goście - Burmistrz Miasta Chełmży, Jerzy Czerwiński, oraz Wice Burmistrz, Marek Kuffel. Po krótkim wprowadzeniu do zasad bezpieczeństwa i odprawie ze sternikami, rozpoczęła się długo oczekiwana rywalizacja na wodzie. W pierwszym dniu, przy sprzyjającej wietrznej pogodzie, odbyły się dwa biegi regatowe, w tym jeden długodystansowy. Silny wiatr sprawiał jednak sporo kłopotów niektórym załogom. Trzy jachty otwarto-pokładowe doświadczyły wywrotek, a Paweł z Piotrem musieli stawić czoła aż czterem z nich. Sam autor tej relacji został zmuszony do wycofania się z regat po awarii już w pierwszym biegu, co doskonale pokazuje, jak zażarta i pełna adrenaliny była walka na wodzie. Na szczęście służby wspomagające na wodzie działały wzorowo, dzięki czemu całe wydarzenie przebiegło bezpiecznie.

Po zakończeniu zmagań na wodzie, wszyscy uczestnicy tradycyjnie spotkali się na biesiadzie. Podniebienia rozpieszczała pyszna grochówka od Henryka, a Filip Kuchciński umiejętnie zarządzał grillem, zapewniając smaczne posiłki. Nikt nie mógł także odmówić sobie sałatek ziemniaczanych w różnych wersjach - na szczęście starczyło ich dla wszystkich ?. Wieczorem odbył się wyjątkowy koncert DTKF Shanty, zorganizowany wspólnie z Wiolettą Dominiczak, który był również poświęcony pamięci kolegów - Dromadera Wiesława Dominiczaka, Adama Głębockiego i Jacka Matuszewskiego. Dalszą część wieczoru umilił nam Tytus Dominiczak, który zagrał na gitarze, wprowadzając nastrojową atmosferę.

Niedziela przyniosła jeszcze dwa krótsze wyścigi, choć wietrzyk tego dnia nieco osłabł. Po zakończeniu rywalizacji odbyło się uroczyste zakończenie, podczas którego wręczono zasłużone dyplomy zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim pozostałym załogom za udział w regatach. Jak zawsze, wszyscy uczestnicy mieli również szansę zdobyć nagrody rzeczowe, które zostały rozlosowane wśród nich.

Organizatorzy, Sławek Wiśniewski i Maciej Sobczak, serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia, w szczególności Henrykowi za pyszną grochówkę, Alinie Sobczak i Asi Aszyk za profesjonalne prowadzenie biura regat, wszystkim, którzy przynieśli swoje wypieki i smakołyki, oraz niezastąpionemu Filipowi Kuchcińskiemu za perfekcyjne dbanie o nasze żołądki.  Za projekty naklejek, dyplomów oraz formularz zgłoszeń online odpowiedzialny był autor niniejszej relacji.

XV Jubileuszowe Długodystansowe Rodzinne Regaty Żeglarskie dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i wspomnień na długi czas. To wydarzenie, które integruje społeczność żeglarzy, ucząc ich rywalizacji, ale przede wszystkim braterstwa i przyjaźni. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnej edycji, w której znów spotkamy się na wodzie, gotowi stawić czoła wyzwaniom, jakie ona przyniesie!

 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

2 komentarzy

 • Link do komentarza Alina poniedziałek, 04 wrzesień 2023 07:24 napisane przez Alina

  Drogi administratorze, Alina zmieniła nazwisko trzy lata temu ;)

 • Link do komentarza Aklina poniedziałek, 04 wrzesień 2023 07:24 napisane przez Aklina

  Drogi administratorze, Alina zmieniła nazwisko trzy lata temu ;)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.